Pokaż wszystkie () Juice w wolnych chwilach (23) Juicy Case Studies (9) Orange Breaking News (51)
Rozszerzone reklamy AdWords

Czy dłuższe znaczy lepsze?

18/10/2016

Rozszerzone reklamy AdWords

Google rozpieszcza coraz bardziej – jego aktualnym prezentem dla reklamodawców są Expanded Text Ads, czyli rozszerzone reklamy tekstowe. Jakie skutki może przynieść taki obszar reklamowy?

Koniec maja 2016 przyniósł zaskakujące wieści od Google. Dotychczasowe reklamy tekstowe miały zostać znacząco zmodyfikowane pod względem limitu znaków i rozwiązań. Znaczna większość środowiska odebrała tę wiadomość z dystansem – jako kolejny test Google, który nadejdzie i prawdopodobnie przeminie. Tak się jednak nie stało…

Jak wiadomo sieć internetowa stale ewoluuje. Dostosowuje się do użytkowników, a zmianom ulega też równolegle najpopularniejsza z wyszukiwarek, czyli Google. Rola urządzeń mobilnych stale rośnie (smartfon to obecnie obowiązkowy element życia codziennego dla ponad 80% Polaków). Coraz częściej szukamy produktów, czy usług wykorzystując właśnie telefony komórkowe. Co ciekawe – badania wskazują, że osoby korzystające ze smartfonów są bardziej skłonne do zakupów online. Właśnie te fakty sprawiły, że wprowadzono nowe, rozszerzone reklamy, które maksymalizują użyteczność dla posiadaczy urządzeń mobilnych i reklamujących się firm. Jednak czy to na pewno zmiana na lepsze?

Rozszerzone reklamy tekstowe

Rozszerzone reklamy tekstowe (Expanded Text Ads) to – w porównaniu ze standardowymi, znanymi nam dotychczas reklamami – format udoskonalony pod względem obszerności i rozwiązań. Expanded Text Ads są 2 razy dłuższe, dzięki czemu:

  • Reklamy są bardziej widoczne, zwłaszcza w mobilnych wynikach wyszukiwania.
  • Możemy przekazać więcej informacji nt. oferty, dzięki dłuższemu,podwójnemu nagłówkowi, rozwiniętemu tekstowi opisu i większemu limitowi znaków w wyświetlanym adresie URL.
  • Reklamy są zoptymalizowane pod kątem rozmiarów ekranów najpopularniejszych smartfonów.

expanded_adwords_ads

mobile_ads
– Podgląd Expanded Text Ads wyświetlanej na urządzeniu mobilnym

Skutki wprowadzenia rozszerzonych reklam

Wygląda na to, że rozszerzone reklamy tekstowe zostaną z nami na dłużej. Obecnie możemy je tworzyć zamiennie ze standardowymi, taki stan utrzyma się – według zapowiedzi Google – do 26 października tego roku. Po tej dacie tworzenie tych drugich zostanie zablokowane, nadal będą jednak wyświetlane. Analizując Expanded Text Ads pod kątem dobrej czy złej zmiany, niemal automatycznie nasuwa się taki wniosek. Większa ilość treści = większe zainteresowanie użytkownika = bardziej świadomy dobór klikanej reklamy = większa skuteczność i wartościowy ruch. Nie jest to wróżenie z fusów – pierwsze raporty Google wskazują, że podwojenie ilości treści na poziomie komunikatu reklamowego faktycznie zwiększa widoczność reklamy i powoduje wzrost współczynnika klikalności – i to nawet o 20% w porównaniu ze standardowymi reklamami.

Biorąc pod uwagę tak duży wzrost udziału urządzeń mobilnych w ruchu – zabieg Google wprowadzający rozszerzone reklamy, wydaje się niemal naturalną odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość. Z pewnością stanowi on przełomową zmianę. Zmiana ta wniesie nową jakość do promocji w sieci wyszukiwania.

 

Porozmawiajmy o Twoim marketingu

 Skontaktuj się z nami! 

Bądź na bieżąco

Zastanawiasz się jak prowadzić działania online przynoszące przychody?

Skontaktuj się z nami
Bądź na bieżąco

Zapisz się do Newslettera

i otrzymuj najnowsze informacje ze świata reklamy internetowej :)

Case Study – owocna współpraca z firmą KABAK

Wyzwania i cele, które postawiliśmy Marka jest stosunkowo młoda, ponieważ na rynku polskim działa od 2013 roku. Posiada już wiele stałych klientów i zwolenników, natomiast konkurencja w branży oryginalnych skarpetek […]

sprawdź case study
rozszerzone-reklamy-adwords-orange-juice-praktyczne-strategie-obecnoci-w-internecie-marketing-internetowy-orange-jucie-to-wicej-ni-agencja-google-szkolenia-analityka-ux-mobile-social-sprawd