Pokaż wszystkie () Juice w wolnych chwilach (23) Juicy Case Studies (9) Orange Breaking News (51)
reklamy elastyczne

17/05/2018

Reklamy elastyczne GDN

26 października 2016 roku Google wprowadził reklamy elastyczne, które zastąpiły tradycyjne reklamy tekstowe w sieci Google Display Network. Format reklam elastycznych pozwolił na połączenie zalet wycofanej, standardowej reklamy tekstowej i tradycyjnej reklamy graficznej. W odróżnieniu od wcześniejszego wymogu dwudziestu różnych formatów jednej kreacji, aktualnie Google pozwala na stworzenie kampanii w sieci reklamowej za pomocą zestawu zaledwie dwóch grafik i tekstowego komunikatu. Rozwiązanie to umożliwia sporą oszczędność czasu w wypadku, gdy zajmowaliśmy się samodzielnym tworzeniem reklam, czy też pokaźnych sum wydawanych na usługi grafików.  Elastyczne reklamy displayowe – jak sama nazwa wskazuje – potrafią dostosować swój format, wygląd i rozmiar do niemal każdego miejsca w sieci reklamowej.

Reklamy elastyczne złożone są z czterech elementów:

  1. Treść
  2. Logo
  3. Grafika lub film
  4. Końcowy adres URL

reklamy elastyczne

Treść

Dzielona jest na krótki (30 znaków) i długi (90 znaków) nagłówek, tekst reklamy (90 znaków), nazwę firmy (25 znaków) oraz końcowy URL – czyli miejsce, do którego trafiają użytkownicy po kliknięciu w reklamę.

Tworząc taką reklamę, należy uwzględnić poszczególne wymiary grafik:

 

Logo (przykład 128×128 px)

Opcjonalny logotyp w kwadratowym rozmiarze.

1200 x 1200 px (min. 128 x 128 px).

reklamy elastyczne

Przykłady grafik reklam elastycznych

Grafika (300 x 300 px)

Grafika w formacie 1200×1200 px (min. 300×300 px).

Plik nie może przekraczać 1 MB.

reklamy elastyczne

 

Grafika (600 x 314 px)

Grafika w formacie 1200×628 px (min. 600 x 314 px).

Plik nie może przekraczać 1 MB.

reklamy elastyczne

Końcowy URL

To nic innego jak adres URL strony w witrynie, na którą użytkownik trafia po kliknięciu reklamy.

reklamy elastyczne

Jeżeli chodzi o tekst reklamy elastycznej, to może on pokrywać maksymalnie 20% powierzchni obrazu. Warto więc pamiętać, że obraz może zostać przycięty w poziomie do określonej powierzchni reklamowej, maksymalnie o 5% z każdej strony.

reklamy elastyczne

Reklamy elastyczne displayowe dostosowują się do niemal każdego dostępnego miejsca w sieci Google Display Network, co jest niewątpliwie ich największą zaletą. Inną jest brak potrzeby angażowania grafika lub tracenia czasu na samodzielne uwzględnianie każdego z rozmiarów grafiki. W przeciwieństwie do statycznych reklam graficznych, ten format pozwala na automatyczne dostosowanie rozmiaru i wyglądu dostępnych możliwości. System również ulokuje reklamy w miejscach z małą konkurencyjnością, dzięki czemu w ogólnym rozrachunku będziemy płacić niższą stawkę średniego CPC.

Przykład reklamy elastycznej firmy Orange Juice

reklamy elastyczne

Reklamy elastyczne – wady

W porównaniu do statycznych reklam graficznych niestety tracimy kontrolę nad wyświetlaną reklamą. Co prawda podgląd reklamy jest dostępny, jednakże Google za pomocą nadesłanych plików automatyzuje dopasowywanie reklam w sieci reklamowej. Ma to wpływ na finalny efekt wizualny. Gdy chcemy mieć pełną kontrolę nad tym, co wyświetla się potencjalnym klientom, warto zdecydować się na statyczną wersję reklam.

 

Podsumowanie

Reklamy elastyczne mają wiele możliwości i bardzo duży potencjał, ale kosztem mniejszej kontroli nad wyświetlanym przekazem. Rozwiązanie to jednak pozwala na uzyskanie ruchu o lepszej jakości, zmniejszenie przypadkowych kliknięć, a nawet znacznie wyższy CTR przy niższych stawkach za kliknięcie. Przy ograniczonych zasobach, pozwala na maksymalizacje zasięgu. Co najważniejsze – pozwala ona oszczędzić pieniądze na pracy grafika.

 

Porozmawiajmy o Twoim marketingu

 Skontaktuj się z nami! 

Bądź na bieżąco

Zastanawiasz się jak prowadzić działania online przynoszące przychody?

Skontaktuj się z nami
Bądź na bieżąco

Zapisz się do Newslettera

i otrzymuj najnowsze informacje ze świata reklamy internetowej :)

ROSE Bikes

sprawdź case study
reklamy-elastyczne-gdn-orange-juice-praktyczne-strategie-obecnoci-w-internecie-marketing-internetowy-orange-jucie-to-wicej-ni-agencja-google-szkolenia-analityka-ux-mobile-social-sprawd