Pokaż wszystkie () Juice w wolnych chwilach (23) Juicy Case Studies (9) Orange Breaking News (51)
reklama w messengerze

13/03/2019

Reklama w Messengerze

W ramach promocji własnej działalności warto korzystać z rozmaitych narzędzi reklamowych. Szczególnie interesującym, a jednocześnie niedocenianym, rozwiązaniem wydaje się być reklama w Messengerze – czyli komunikatorze internetowym należącym do Facebooka. W czym może Ci pomóc i jak go wykorzystać? Dowiesz się, czytając ten artykuł.

Dlaczego akurat Messenger? Wystarczy spojrzeć na dane z połowy 2017 roku. Wtedy już 1,2 mld korzystało z aplikacji na świecie. Tak duża popularność może świadczyć o potencjalnie idealnym miejscu na reklamę i działania marketingowe. Messenger umożliwia wyświetlanie się banerów reklamowych pomiędzy poszczególnymi konwersacjami czy wysyłanie wiadomości sponsorowanych do klientów, którzy już kontaktowali się z firmą.

Opcje reklamy w messengerze

  • Pierwsza z dostępnych opcji pozwala na rozpoczęcie rozmowy ze stroną reklamodawcy dzięki kliknięciu w wyświetloną odbiorcy reklamę. Możemy wykorzystać formy typu film, grafika czy też pokaz slajdów. Reklamy tego typu zawierają w sobie Call to Action w postaci komunikatu „wyślij wiadomość”. Messenger jednak pozostawia możliwość zamiany jego treści. Pamiętajmy, że możemy podpiąć jedynie profil firmowy pod tę funkcję. Ten typ reklamy sprawdza się najlepiej przy kampanii remarketingowej. Z tego powodu warto już wcześniej prowadzić inną kampanię, aby grupa odbiorców zapoznała się z ofertą firmy.
  • Drugą z możliwości reklamowania są wspomniane wcześniej wiadomości sponsorowane. Narzędzie to pozwala na przypomnienie odbiorcom o ofercie firmy i prezentacje nowych promocji klientom, którzy nawiązywali kontakt z firmą. Narzędzie daje możliwość doprecyzowania miejsc docelowych, tak aby komunikat pozwalał na dotarcie do większej grupy konkretnych odbiorców, a co za tym idzie – na skuteczniejszą konwersję. Do dyspozycji w zakończeniu wiadomości sponsorowanej jest bot, który może zgodnie z przygotowanymi wytycznymi poprowadzić dalszą konwersację z klientem.  Możemy również wstawić przycisk przekierowania na Naszą stronę.

Reklama w komunikatorze Facebooka jest z pewnością bardzo wygodnym sposobem na przedstawienie ofert swojej firmy. Messenger ma duży potencjał, a zainteresowanie aplikacją czyni go mocną pozycją na liście dostępnych narzędzi marketingowych. Może być stosowany jako wsparcie dla promocji przedsiębiorstwa, jednak najlepiej sprawdzi się w kampaniach remarketingowych.

 

Porozmawiajmy o Twoim marketingu

 Skontaktuj się z nami! 

Bądź na bieżąco

Zastanawiasz się jak prowadzić działania online przynoszące przychody?

Skontaktuj się z nami
Bądź na bieżąco

Zapisz się do Newslettera

i otrzymuj najnowsze informacje ze świata reklamy internetowej :)

ESK Wrocław i Cięty Język

Cięty Język to specjaliści od opowiadania historii w każdym wymiarze. Firma zajmuje się głównie social media, identyfikacją wizualną, eventami – wszystkim tym by Twoja marka była widoczna i inni o […]

sprawdź case study
reklama-w-messengerze-orange-juice-praktyczne-strategie-obecnoci-w-internecie-marketing-internetowy-orange-jucie-to-wicej-ni-agencja-google-szkolenia-analityka-ux-mobile-social-sprawd