Pokaż wszystkie () Juice w wolnych chwilach (23) Juicy Case Studies (9) Orange Breaking News (51)

09/08/2023

Reklama video vs. statyczna w reklamach Facebook Ads. Wyniki testów A/B

W mediach społecznościowych statyczne posty powoli przechodzą do historii. Główną rolę odgrywają materiały video i krótkie animacje. Są one najbardziej atrakcyjne dla użytkowników, ze względu na połączenie elementów wizualnych i dźwiękowych. Dlaczego użytkownicy wolę takie treści od statycznych materiałów?

 

Według badań, wideo stało się jednym z najbardziej angażujących typów treści w internecie. Osoby, które oglądają wideo na stronach internetowych lub w mediach społecznościowych spędzają na nich więcej czasu i chętniej reagują na treści prezentowane w taki sposób. Według niektórych szacunków, wideo może zwiększyć konwersję nawet o 80%, co czyni go jednym z najbardziej skutecznych narzędzi marketingowych.

 

Grafika czy video? Test A/B

Dla jednego z naszych Klientów przeprowadziliśmy krótki test A/B, aby porównać skuteczność 2 rodzajów kreacji reklamowych. Wynikiem nie byliśmy zaskoczeni. Zestaw reklam z video osiągnął 5 razy lepsze wyniki niż grafika, przy mniejszym zasięgu i mniejszej liczbie wyświetleń. Dodatkowo unikatowy współczynnik kliknięć linku był ponad 5-krotnie wyższy. Nie jest to nasz pierwszy Klient, u którego reklamy video są bardziej angażujące i osiągają lepsze wyniki. Oczywiście wszystko zależy od branży, natomiast warto wykorzystać możliwość tworzenia testów A/B i sprawdzić, jak w danym przypadku sprawdzą się różne formaty. Poniższy przykład prezentuje firmę z sektora B2B. Reklama video uzyskała o ponad 400% więcej wyświetleń strony docelowej, przy jednoczesnym spadku CPC o blisko 1,30 zł.

 

Dla porównania branż, poniżej zamieszczamy porównanie reklam w kampanii społecznej, w której również reklama video osiągnęła znacznie lepsze wyniki pod każdym względem, zarówno zasięgu i wyświetleń, jak i współczynnika kliknięć i samych wyników. Dodatkowo reklama z video uzyskała niższe o 0,11 zł CPC.

Chcesz poznać więcej możliwości tworzenia reklam video? Sprawdź jak robimy to na YouTube! Czytaj więcej

Zalety wykorzystania video w social mediach

Pierwszym z nich jest to, że ludzie wolą oglądać niż czytać. Wideo pozwala na przekazanie dużej ilości informacji w krótkim czasie, w sposób przystępny i przyciągający uwagę. Jest łatwiejsze do zapamiętania niż tekst. Odbiorcy są bardziej skłonni do zapamiętywania treści, które widzieli i usłyszeli, niż tych, które tylko przeczytali. Ponadto, wideo może być bardzo atrakcyjne wizualnie, co przyciąga uwagę użytkowników i skłania ich do interakcji z treścią.

 

Kolejnym powodem jest budowanie więzi poprzez filmy i wykorzystanie do storytellingu. Dzięki nim możemy skutecznie pokazać historię marki z innej strony, emocje i wartości jakie towarzyszą osobom, które korzystają z jej usług lub produktów. Jest to jeden z kluczowych elementów na zbudowanie pozytywnego wizerunku marki.

 

Kluczowe aspekty tworzenia video

Nie ma wątpliwości, że wykorzystanie materiałów video w mediach społecznościowych to skuteczna strategia marketingowa. Działania organiczne i płatne, oparte na video, pozwalają na dotarcie do szerokiego grona odbiorców i osiągnięcie wysokiego poziomu zaangażowania. Jednocześnie, aby osiągnąć sukces w wykorzystaniu video w marketingu, należy pamiętać o kilku kluczowych czynnikach. Materiały video powinny być ciekawe, atrakcyjne i wyróżniać się spośród innych treści. Należy pamiętać o przyciągnięciu uwagi widza już w pierwszych sekundach. Muszą być też odpowiednio dopasowane do grupy docelowej i kanału, na którym będą publikowane pod względem formatu, czasu trwania i specyfiki platformy. Ostatecznie, ważne jest, aby podejść do wideo z perspektywy wartości, jakie mogą przynieść firmie lub marki, a nie tylko jako sposobu na zdobycie popularności w mediach społecznościowych.

Jako agencja widzimy znaczne różnice w wynikach na korzyść kampanii wykorzystujących video i zawsze rekomendujemy naszym Klientom przygotowanie różnych materiałów, aby móc przetestować w formie testów A/B, czy również u nich materiały filmowe przyniosą lepsze efekty.

 

Bądź na bieżąco

Zastanawiasz się jak prowadzić działania online przynoszące przychody?

Skontaktuj się z nami
Bądź na bieżąco
reklama-video-vs-statyczna-w-reklamach-facebook-ads-wyniki-testw-a-b-orange-juice-praktyczne-strategie-obecnoci-w-internecie-marketing-internetowy-orange-jucie-to-wicej-ni-agencja-google-szkolenia-analityka-ux-mobile-social-sprawd