Pokaż wszystkie () Juice w wolnych chwilach (23) Juicy Case Studies (9) Orange Breaking News (51)
dlaczego widzę tę reklamę na Facebooku

18/07/2019

Dlaczego widzę tę reklamę na Facebooku?

Facebook wprowadza dwie zmiany w opcji „Dlaczego widzę tę reklamę?”. Dzięki tym zmianom otrzymamy większą kontrolę nad korzystaniem z reklam na platformie i uzyskamy więcej informacji o reklamodawcach, którzy kierują na nas reklamy.

Narzędzie „Dlaczego widzę tę reklamę”

Narzędzie „Dlaczego widzę tę reklamę” pojawiło się ponad 4 lata temu. Użytkownicy do tej pory byli zdezorientowani i nie do końca wiedzieli, jak korzystać z tego narzędzia. Aby zapewnić większą przejrzystość narzędzia wprowadzono aktualizację. Umożliwia ona użytkownikom łatwo zrozumieć jak informacje o nich wpływają na reklamy wyświetlane na platformie.

dlaczego widzę tę reklamę

„Dlaczego widzę tę reklamę” – zmiany

Zmiana w tym narzędziu po pierwsze polega na wprowadzeniu większej ilości powodów, dla których widzą tę reklamę na Facebooku. Wcześniej widzieliśmy jedną najważniejszą przyczynę, np. informacje demograficzne. Teraz będziemy mogli sprawdzić szczegółowe kierowanie, takie jak zainteresowania lub kategorie, które pasują do nich z reklamą.

Co więcej, zobaczymy również, na jaką stronę weszliśmy, aby znaleźć się w danym zakresie kierowania.

Druga zmiana to aktualizacja preferencji reklamy. Dostaniemy informacje na temat firm, które przesyłają listy z naszymi informacjami. Mogą one obejmować informacje takie jak adresy e-mail lub numer telefonu.

dlaczego widzę tę reklamę

Otrzymamy w tej zakładce informacje takie jak:

  • Reklamodawcy, którzy przesłali listę z informacjami i zareklamowali ją. 
    Ta sekcja obejmie reklamodawców, którzy przesłali listę z informacjami o użytkowniku i użyli tej listy do uruchomienia co najmniej jednej reklamy w ciągu ostatnich siedmiu dni.
  • Firmy, które przesłały i udostępniły listę z informacjami użytkownika.
    Ta sekcja ma na celu pomóc użytkownikom zrozumieć osoby trzecie i firmy, które przesłały i udostępniły listy z ich informacjami. W tej sekcji użytkownik będzie mógł zobaczyć firmę, która początkowo przesłała listę, wraz z każdym reklamodawcą, który użył tej listy, aby wyświetlić im reklamę w ciągu ostatnich 90 dni.

Porozmawiajmy o Twoim marketingu

 Skontaktuj się z nami! 

Bądź na bieżąco

Zastanawiasz się jak prowadzić działania online przynoszące przychody?

Skontaktuj się z nami
Bądź na bieżąco

Zapisz się do Newslettera

i otrzymuj najnowsze informacje ze świata reklamy internetowej :)

CSS Case Study – zmiany się dzieją!

CSS – co to takiego? Dla tych którzy nie wiedzą, albo już znają ten temat, warto wspomnieć, czym jest CSS (ang. Comparison Shopping Services). To reklama produktowa – forma promocji […]

sprawdź case study
dlaczego-widz-t-reklam-na-facebooku-orange-juice-praktyczne-strategie-obecnoci-w-internecie-marketing-internetowy-orange-jucie-to-wicej-ni-agencja-google-szkolenia-analityka-ux-mobile-social-sprawd